United Supermarket: Deals of the Week (10/10 to 10/16)

 

As always…as I find more deals and match-ups, I’ll add them so check what you want now, and swing back before heading to the store. Too, I don’t post everything, but only the best deals/match-ups that I can find. If you spot others, let me know and I’ll be MORE than happy to add them. Remember that in these matchups, you may see multiple manufacturer coupon options because you may all not have the best coupon. This doesn’t mean you can use them all, but find the best one you have, pair it with a store coupon and get the best deal possible…

Finally, I’m showing the price if your store only offers SINGLE coupon – if your store DOUBLES or TRIPLES coupon values, your savings will be even greater.

Hiland Cottage Cheese, $1.99
Use $0.50/1 Hiland Cottage Cheese printable coupon (manufacturer)
PRICE: $1.49
 

Totino’s Party Pizza or Pizza Rolls, $1.00
Use $1/4 Totino’s Party Pizza printable (manufacturer)
(Or use $0.75/3 Totino’s Rolls Snacks, GM 10/07(manufacturer)
PRICE: As low as $.75 each wyb 4
 

Post Cereals (Honeycombs, Raisin Bran or Golden Crisp), $2.50
Use $1/2 Post Kids Cereals printable (manufacturer)
PRICE: $2.00 each wyb 2
 

Wolf Brand Chili, $1.50
Use $0.40/1 Wolf Chili, 09/16 SS (manufacturer)
PRICE: $1.10
 

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup, $.69
Use $0.40/2 Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup, 10/07 SS
$1/5 Campbell’s Condensed Soups printable (manufacturer)
PRICE: $.49 each wyb 2
 

Crest Toothpaste, $1.79
$0.50/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel, 09/30 P&G (manufacturer)
PRICE: $1.29
 

Johnsonville Fresh Brats or Italian Sausage, $4.49
Use $1/1 Johnsonville Italian Sausage printable (manufacturer)
(Or use $1/1 Johnsonville Italian Sausage, 09/09 SS(manufacturer)
PRICE: $3.49
 

Land O’Frost Deli Shaved, $1.67
Use $1.00/1 Land O’Frost Premium, Delishaved, Bistro Favorites, Wrap Kit or Sub Sandwich Kit, 08/19 RP (manufacturer)
(Or use $1/2 Land O’Frost Premium, Delishaved or Bistro Favorites printable (manufacturer)
PRICE: As low as $1.17 each wyb 2
 

Eckrich Smoked Sausage, $2.99
Use $0.55/1 Eckrich Smoked Sausage printable (manufacturer)
PRICE: $2.44
 

Farmland Pork Sausage Rolls or Links, $1.25
Use $.55/1 HERE (new registrants only) (manufacturer)
PRICE: $0.70
 

Kellogg’s Special K Cereals, $2.00 each (only if you buy 4)
Use $0.50/1 Kellogg’s Special K Protein Cereals printable (manufacturer)
(Or use $1/3 Kellogg’s Special K Cereal, 09/16 RP (manufacturer)
PRICE: $1.63 per box wyb 4 boxes and use both coupons above
 

Libby’s Canned Vegetables, $.59
$1/4 Libby’s Canned Vegetables, 08/26 RP (manufacturer)
(Or use $1/4 Libby’s Vegetables printable (manufacturer)
PRICE: $.34 each wyb 4
 

Healthy Choice Entrees or Marie Callender’s Comfort Bakes, $2.00
$0.75/1 Healthy Choice Baked Entree printable (manufacturer)
(Or use $0.75/1 Healthy Choice Baked Entree, 09/23 SS (manufacturer)
PRICE: $1.25
 

Pillsbury Ready to Bake Cookie Dough, $2.50
Use $1/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough printable (manufacturer)
PRICE: $2.00 each wyb 2
 

Huggies Wipes Tubs, $2.50
Use $1/1 Huggies Baby Wipes, ALL YOU Oct ’12) DND (manufacturer)
(Or use $0.40/1 Huggies Baby Wipes, (exp. 10/13) 09/16 SS(manufacturer)
PRICE: $1.50
 

Gain 2X Liquid Laundry Detergent, $10.99
Use $1/1 Gain Detergent or Gain Fabric Softener, 09/16 RP (manufacturer)
(Or use $2/2 Gain Detergent or Gain Fabric Softener, 09/16 RP (manufacturer)
PRICE: $9.99
 

Cottonelle Bath Tissue, $6.49
Use $0.55/1 Cottonelle Bathroom Tissue printable (manufacturer)
PRICE: $5.96
 

Bounty Paper Towels, $10.99 (8 count)
Use $0.25/1 Bounty Towels or Napkins, 09/30 P&G (manufacturer)
PRICE: $10.74
 

Nestle Pure Life Water, $3.99
Use $1/2 Nestle Pure Life Purified Water Multi-Pack, 09/16 RP (manufacturer)
PRICE: $3.49 each wyb 2
 

Ruffles Potato Chips or Doritos Tortilla Chips, $3.00
Use $0.55/1 Doritos Jacked Chips, 09/30 Pepsi Moments (if included) (manufacturer)
PRICE: $2.45
 

Sara Lee Whole Grain White Bread, $2.19
Use $1/2 Sara Lee Bread, 09/23 SS (manufacturer)
PRICE: $1.69 each wyb 2
 

Nabisco Honey Maid Grahams or Grahamfuls, $2.50
Use $1/2 Nabisco Cookies or Crackers printable (manufacturer)
PRICE: $2.00 each wyb 2
 

Nabisco Chips Ahoy! Cookies, $1.99
Use $0.50/1 Nabisco Chips Ahoy Cookies, ALL YOU Sept ’12) (manufacturer)
PRICE: $1.49
 

Nabisco Snack Crackers Large Box, $3.49
Use $1.00/2 Nabisco Cookies or Crackers printable (manufacturer)
PRICE: PRICE: $2.99
 


Thanks Money Savings Queen

Permanent link to this article: https://www.thecouponhubby.com/2012/10/united-supermarket-deals-of-the-week-1010-to-1016/

Leave a Reply

Your email address will not be published.